Доповідь "Виховання патріотизму"













Доповідь на тему:
«Виховання патріотизму»










                                                  
                                                                                        Підготувала
                                                                                 Вихователь молодшої групи
Сидорук Оксана Анатоліївна










  Виховання патріотизму зараз перебуває у центрі уваги суспільства, адже події на сході України певною мірою є одним з наслідків неуваги до громадянського вихо- вання у нашій державі. Є багато різних міркувань про те, що таке патріотизм, як і з  якого віку треба його плекати… Дедалі більше вчених звертають увагу на взаємо-   зв'язок виховання доброти як моральної риси й ставлення майбутніх громадян до   долі своєї рідної землі. Тільки людина, яка вболіває за долю рідних і чужих людей,   проявляє милосердя і робить свідомий вибір на користь добра, може стати справж- нім патріотом. Тільки така людина ніколи не зрадить Батьківщини. Тож виховання патріотизму маємо починати з виховання доброти.
   Сьогодні, як ніколи, гостро постають проблеми пошуку взаєморозуміння, вихован ня толерантності, утвердження добра і не насильства в суспільстві. В країні триває    війна, страждають і гинуть люди, щодня палко обговорюють прояви жорстокості, ведуться агресивні дискусії, знову набуває актуальності поняття " діти війни". Су-  часним українським дошкільнятам випало стати свідками вибуху нетерпимості,      насильства, побачити " обличчя" зла, з яким доти вони стикалися лише в казках. У  житті, як і в казках, добро і зло, краса і потворність, жорстокість і милосердя часто  опиняються поряд, і тоді саме від думок та вчинків людей, як і від дій казкових персонажів, залежить, що переможе – ненасильство чи жорстокість, добро чи зло. Тому насамперед маємо сформувати у дітей розуміння цих понять.
   Звернімося до сутності поняття добро. Згідно з новим тлумачним словником української мови, добро – це все позитивне в житті людей, те, що відповідає їхнім інтересам, бажанням, мріям; благо, позитив; протилежність злу; добра, корисна справа, вчинок.  У народній педагогіці поняття добро здавна пов'язувалося з такими категоріями, як людина, рід, діло, розум, доля, душа, серце.
    З раннього віку дитину потрібно виховувати в атмосфері добра, любові й радості, прищепити їй прагнення завжди творити добро, дарувати іншим радість своїми по- ведінкою, справами та словами, уникати будь-якого зла й насильства.
    Добро, толерантність, радість, зло, ненависть, насильство – моральні категорії, за допомогою яких оцінюються поведінка і вчинки людей, життєві явища та події. Вочевидь нині назріла нагальна потреба у виокремленні спеціальної педагогічної галузі – педагогіки Добра. Ще говорив видатний Василь Сухомлинський: добро, це насамперед міра, з якою людина підходить до оцінювання людських стосунків; " охоронець совісті людини, спонука моральної, непохитної духовної стійкості, ідейної мужності". "Треба тисячу разів переболіти душею,перестраждати за те, що 
створив і творить наш народ, перш ніж Вітчизна стане дорожчою за власне життя. Тільки пов'язуючи в думці свою особисту долю з долею Вітчизни, людина пізнає свою велич. Тільки людина, особисто зацікавлена долею Вітчизни, по-справжньо-му розкривається як особистість, по – справжньому дорожить своєю честю, гор- дістю, гідністю сім'ї, свого роду, імені".                                                               Людина стає патріотом, коли ідея добра стає частиною її істоти, невіддільною від її думок, поглядів, переконань. Доброту можна виховувати тільки доброзичливим ставленням до дитини. Дітям молодшого дошкільного віку варто пояснювати, що інші люди схвалюють, а що – ні, і чому. Щоб виховати у дітей доброту, потрібно навчати їх цінувати щастя і радість буття. Дорослі мають бути прикладом для дітей, творити добро і спрямовувати дітей на такі прояви доброти, як чемність,спів чуття, милосердя, поступливість, добродійність. Лише так плекаючи зміну, можемо бути впевненими у мирному й світлому майбутньому нашої країни. Бо коли людина з порожньою душею, яка і до добра, й до зла ставиться байдуже, не може бути патріотом своєї Батьківщини.




Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Заняття " Великдень - велике свято"

Заняття "Маленькі помічники"